Kudy do parku - lanovkou, pěšky nebo autem

Většina návštěvníků k nám přichází z města. V tomto případě máte 3 možnosti – jít pěšky přibližně 2 km z kolonády, lanovkou nebo autobusem číslo 13. Pokud přijedete vlastním autem, také je několik variant příjezdu. Přečtěte si užitečné rady.

Autem

Cesta autem z Prahy trvá necelé 2 hodiny a ujedete vzdálenost 170 km. Z Plzně je to slabou hodinu a z Karlových Varů 65 km. Těsně před Mariánskými Lázněmi směrem od Plzně odbočíte doprava a po cca 6 km zahýbáte z hlavní silnice na značený park nebo golfový areál. Pak už je pouze 1 odbočka na Krakonoš a přijíždíte k areálu. Parkování je zdarma ihned u parku.

Pěšky (možnost využít lanovku)

Krásná procházka Vás čeká cestou z kolonády do parku. Cesta je dlouhá přibližně 2,8 km a je lemována starými domy a lesoparkem. Přibližně po 1 km se nachází spodní stanice lanové dráhy. A cesta nejstarší kabinovou lanovkou v Čechách je příjemným zážitkem. Lanovka Mariánské Lázně jezdí denně od 10:00 do 17:30 každou čvtrhodinu, přehled cen jízdného ZDE.

Pěšky

Pokud si chcete zpříjemnit cestu do parku a máte rádi turistiku, je pro Vás ideální trasa lesem kolem starých hotelů, tenisového areálu, rozhledny Hamelika, dančí obory, lemovaná krásnými výhledy na Mariánské Lázně. Délka procházky je kolem 3,2 km a běžnou chůzí to zvládnete do hodiny. Užijte si Mariánské Lázně i výlet do okolí.

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...