Hrad Loket – představení modelu

V sobotu 28. října byl slavnostně pokřtěn dlouho očekávaný model hradu Loket a ihned se zařadil mezi největší taháky parku. A není divu.

Na místo instalace bylo postupně navezeno přes 160 tun materiálu a kolektivní dílo vznikalo přes 6 měsíců za účasti 10 modelářů a řemeslníků. Výsledkem je úžasný model, který se tyčí ve výšce přes 4 metry nad přilehlým terénem. Na okolí modelu jsme si dali také velmi záležet. Každý kámen, mech nebo stromek má své přesné místo, podle originální památky. Miniatura je přístupná ze 3 míst a některé pohledy umožní návštěvníkům nahlédnout až do útrob hradu, což je novinka.

Součástí celého modelu je ještě starý řetězový most v Lokti, který byl zbořen v roce 1931. Ve své době patřil mezi vůbec největší památky svého druhu na území tehdejšího Československa. Dnes tuto stavbu nikde nespatříte, pouze u nás v parku. Dokončení stavby a odhalení modelu plánujeme na jaro 2018. A máte se skutečně na co těšit.

Kompletní fotogalerie na Facebooku ZDE.

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...