Legenda o Jantarové komnatě na Chvojně

Součástí modelu kostela svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště je i zakovaný kříž ze 17. století. Stejně jako celý vrch a samotný kostelík je i původní kříž opředen řadou legend a tajemství.

Celý vrch vyzařuje magickou sílu. Možným důkazem toho je zajímavý jev, kdy se každoročně ve sněhu vytvoří elipsa o rozměrech 200 x 80 metru. Ve 20. století zde navíc probíhaly archeologické vykopávky, s cílem najít důkazy o existenci Keltů. A jednou z legend je i údajná skrýš druhé poloviny Jantarové komnaty na Benešovsku.

Lokalita v okolí Benešova byla za II. světové války zabrána Němci, poté vystěhována a bylo zde umístěno cvičiště pro dělostřelce německé armády. Málo přístupná oblast byla ideální skrýší pro takový poklad.

Přesnou polohu komnaty prozrazuje střed trojúhelníku o třech bodech. První bod trojúhelníku je kříž u kostela ve Chvojně, který máme také vymodelován v našem parku. Druhý bod, také kříž, se nachází u Bezejovic necelých 8 km vzdálené obce. Třetí bod trojúhelníku byl objeven teprve nedávno poblíž Křečovic. Podle informací místních pamětníků je to umělý kámen, zakopaný 6 metrů pod zemí. Jeho nálezce ihned po objevu zmizel, údajně byl otráven.

Těsně před koncem války byl poklad nejvyššími důstojníky německé armády naložen a v přísně střeženém vlaku odvezen z benešovského nádraží neznámo kam. Druhá část Jantarové komnaty je, zcela jistě, ukryta v Orlím hnízdě, poblíž Berchtesgadenu v Bavorsku.

Je to pravda nebo fikce? Můžeme se jen domnívat.

Zdroj fotografie: Blesk.cz

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...