Model NEJ… zámku v Čechách – Hluboké nad Vltavou

Historicky největší výzva naší výroby - zámek Hluboká

Památek je v České republice opravdu hodně. Dostávali jsme od Vás spoustu tipů a námětů na výrobu dalších modelů. Nápadů bylo opravdu hodně. Ale jedna stavba se s železnou pravidelností opakovala a téměř nikdy ve výčtu nechyběla – zámek Hluboká nad Vltavou. Opravdový skvost architektury a jedna z nejznámějších staveb na našem území.

Splníme Vám tedy přání a na konci léta odhalíme model tohoto impozantního zámku. Bude to zřejmě ten nejsložitější model, do kterého jsme se prozatím pustili. O tom svědčí i čas výroby přes 8 měsíců! Na detailech, soškách a erbech budou pracovat naše modelářky přes 6 měsíců. A základ modelu vznikne opět ve věznici v Horním Slavkově. Miniatura se po dokončení stane ozdobou dolní části areálu, kde zaujme honosné místo, jako hlavní dominanta.

Hluboká nad Vltavou - chlouba a jeden z klenotů České republiky

Zámek Hluboká nad Vltavou je jedním z nejznámějších a nejzdobnějších českých zámků. Je považován za nejkrásnější obytné panské sídlo v Čechách. Původně však býval raně gotickém hradem, který byl vystaven za vlády Přemysla Otakara II. ve 2. polovině 13. století. V 15. století se Hluboká stala centrem vznikající rybníkářské oblasti. A prošla také náročnou přestavbou, která změnila středověký hrad na renesanční zámek. Majitelé se často měnili až od 17. století, kdy zámek společně s Třeboňským panstvím zakoupil rod Schwarzenbergů, který jej vlastnil až do roku 1947. A opět po roce 1989, kdy jim byl zámek vrácen.

Do současné podoby byla Hluboká upravena v období vrcholného romantismu v letech 1839–1871 vídeňským architektem F. Beerem, ve stylu tzv. tudorské gotiky po vzoru anglického královského zámku ve Windsoru.

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...