Představení modelu hradu Loket

Pokud položíte běžným návštěvníkům i lidem zasvěceným otázku, jaký model u nás v parku chybí? Odpověď bude znít téměř vždy stejně – hrad Loket. Vyslyšeli jsme tedy všechny tyto hlasy a pustili se do výroby modelu. A celou stavbu jsme pojali opravdu velkolepě, přesně tak, jak si to tato dominanta Karlovarského kraje zaslouží.

Goticko-románský hrad Loket byl vystavěn v první polovině 13. století, za vlády Václava I. Jeden z nejkrásnějších českých hradů je protkán historií a mnozí opevněné město s hradem nazývali „klíčem ku Království českému“. Ve středověku se také říkávalo, že kdo dobude Loket, dobude celé Česko. Hrad proto patřil mezi ty nejpevnější v Evropě a už při pohledu z dálky je jasné z jakých důvodů. Silné hradby na příkrém svahu, a navíc obklopen ze tří stran řekou Ohří. Skutečně monumentální stavba.

A stejně monumentálně bude vypadat také v parku Boheminium. Miniatura bude usazena na více jak dva a půl metru vysokém a přes sedm metrů širokém kopci, bude obklopena kamennou zdí, kterou ještě doplní druhá zeď, kde budou skleněné desky s popisky. Nebude chybět ani erb hradu Loket. Poprvé budou moci návštěvníci nahlédnout také dovnitř modelu. A to hned ze dvou stran. Z vyvýšené plošiny, na kterou se dostanou po kamenném schodišti. A z opačné strany, kdy mohou přijít po pískové cestičce podél říčky, snadno dostupné, abychom o pohled do hradu neochudili také vozíčkáře a maminky s kočárky. Nezapomněli jsme ani na proslulý loket na řece Ohři, který celý model obklopuje. Třetí pohled na miniaturu bude právě z druhého břehu řeky.

Rozlohou bude patřit model mezi největší v areálu a jistě se okamžitě zařadí mezi hlavní taháky parku Boheminium. Krásné budou také zimní pohledy a prohlídka modelu v kombinaci se sněhovou pokrývkou. Hrad Loket se stane naší vlajkovou lodí pro letošní zimu, kdy máme poprvé také otevřeno. Máte se skutečně na co těšit. Odhalení, samozřejmě ve velké stylu, proběhne již letos na podzim!


Kompletní fotogalerie z výroby modelu i přípravy místa v parku ZDE.

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...