Reportáž ze slavnostního odhalení modelu hradu Loket

Další vrchol letošní sezóny v parku Boheminium je za námi! V sobotu byl za účasti mnoha vzácných hostů slavnostně odhalen model hradu Loket.

Tentokrát nám počasí nepřálo, ale z oblohy padaly kapky štěstí. Velkou část návštěvníků to neodradilo a odměnou jim byl bohatý program po celý den. Velký úspěch zaznamenala kreativní činnost v našich dílničkách. Naše modelářky společně s nejmenšími návštěvníky vyrobily přes 100 papírových draků a halloweenských dýní. Rozlévali jsme také naší domácí medovinu a rozdávali buřty na opékání. U středověkého ohniště bylo živo již od dopoledních hodin. Výjimečnou atmosféru doplnil pan Pohoda se svým tradičním divadýlkem.

Ve 14 hodin přišel dlouho očekávaný vrchol programu – slavnostní akt odhalení miniatury. Za účasti ředitele ze slavkovské věznice, vedení parku Boheminium, zástupců města Mariánské Lázně i Karlovarského kraje a nejvyšších představitelů města Loket byl přijat nový přírůstek do rodiny. Slavnostní tečku a symbolické přestřižení pásky provedli loketští ostrostřelci, salvou z historických zbraní.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na výrobě.

Kompletní fotogalerie z akce ZDE.

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...