Slavnostní odhalení modelu kostela na Chvojně

Od soboty máme zase o jeden model více. Dalším členem do naší rodiny je kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště. Slavnostní odhalení probíhalo v poklidné atmosféře, za účasti významných hostů a bylo plné emocí a pozitivní nálady.

Model kostela vznikal v naší autorské dílně, přímo v parku Boheminium. Na výrobě se podíleli všichni členové týmu modelářů a po více než 100 dnech usilovné práce, spatřila světlo světa krásná miniatura románského kostela. Součástí vystavené expozice je také zakovaný kříž, opředený pověstmi o jantarové komnatě a nechybí ani hřbitov se vstupní bránou. A ti pozorní z Vás objeví i vchod do skryté chodby vedoucí až na Konopiště. Samotný slavnostní akt byl v režii posledního rytíře v Čechách, pana Pan Václav VII. Josef Potůček z Mezihoří. Poděkování patří také jeho přátelům, kteří dorazili společně s ním až od Benešova a vytvořili fantastickou kulisu celému aktu. Máme tak za sebou jeden z vůbec nejemotivnějších dnů v parku Boheminium za poslední dobu. Posuďte sami.

Kompletní fotogalerie na Facebooku ZDE.

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...