Nový model kostela sv. Václava v Hrusicích

Dalším přírůstkem do naší sbírky uděláme radost hlavně dětem. Sami řekněte, kdo z Vás nezná malebný kostelík z pohádek o kocourovi Mikešovi. Téměř na každém obrázku Josefa Lady se objevuje v pozadí ve slunečné záři nebo kouzelně zasněžený – kostel sv. Václava v Hrusicích.

Samotná stavba má však i své architektonické kouzlo. První zmínka sahá až před rok 1200. V první polovině 13. století byl pak vystavěn kostel zasvěcený sv. Václavu. Rozsáhlou přetavbou prošel kostel v 17. století a v této podobě se zachoval až dodnes. Nejcennější součástí kostela je románský ústupkový portál s unikátním tympanonem. Naši modeláři věnovali tomuto prvku přes měsíc práce a výsledkem je úžasná zmenšenina vstupní brány.

Model byl ve výrobě od ledna do konce dubna a bude slavnostně usazen na své místo během léta 2018. Zaujme krásné místo pod hradem Karlštejn a doplní tak historické zákoutí u posezení před občerstvením.

Podívejte se, jak model krok za krokem vznikal, v albu na našem Facebooku.

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...