Slavnostní odhalení modelu katedrály svatého Bartoloměje

Máme za sebou slavnostní odhalení modelu katedrály svatého Bartoloměje. Tím jsme završili několikaměsíční úsilí a zakončili tak první etapu vývoje projektu po našem příchodu. Model je úžasný, jak svým vzhledem, tak svými parametry. Výška věže je přes 4 metry. Výroba trvala přes půl roku, na stavbě se podílelo celkem 9 modelářů a odpracovali neuvěřitelných 1 750 hodin! Od soboty tak můžeme s hrdostí tvrdit, že v Mariánských Lázních, v parku Boheminium, je k vidění jeden z nejvyšších modelů v Evropě!

Model byl vyroben ve věznici v Horním Slavkově. Následné malování a umělecké práce dělala naše modelářská dílna. Jednoduché nebylo také vybudovat okolí modelu, včetně náměstí a přilehlého terénu. Tyto práce trvaly dlouhé 3 měsíce. Všem lidem, kteří se na výrobě podíleli patří velký dík a náš obdiv.

Samotného slavnostního aktu se zúčastnilo několik významných hostů. Katedrálu pokřtil ředitel věznice v Horním Slavkově, plk. Mgr. Radek Kutiš, společně s náměstkem hejtmanky Karlovarského kraje Martinem Hurajčíkem. Krásný proslov o historii katedrály měl také jeden z nejvýznamnějších českých architektů ing. arch. Jan Soukup.

Poděkování míří také do Plzeňského Prazdroje. Výtěžek z prodeje piva, které pivovar poskytl, míří do místního útulku pro opuštěné pejsky a do organizace CEDES, na pomoc tělesně postiženým.

Kompletní fotoalbum z akce na našem Facebooku.

Katedrála svatého Bartoloměje v celé kráse...

Comments are closed.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...