Město Lázně Kynžvart

Malé městečko Lázně Kynžvart se nachází v chebském okrese Karlovarského kraje, uprostřed trojúhelníku lázeňských měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, na jihozápadním úpatí Slavkovského lesa. A vzhledem ke své vzdálenosti 15 km, bývá častým cílem výletů návštěvníků Mariánských Lázní.

Díky své poloze s nadmořskou výškou 730 m. n. m. a podhorskému klima, nad hranicí přízemních mlh, s vysokou a stálou vlhkostí vzduchu danou blízkostí smíšených lesů a vysokou sluneční intenzitou, a dále s minimálním obsahem škodlivin v ovzduší – mají Lázně Kynžvart specifické klimatické podmínky, které jsou bohatě využívány při léčbě nemocí dýchacích cest u dětí. Dominantou města je proto lázeňská čtvrť položená na západním svahu města.

Lázně byly založeny v polovině 19. století rodem Metternichů na základě provedeného průzkumu minerálních pramenů, peloidů a klimatických podmínek jako lázně pro léčbu rozličných indikací u dospělých pacientů. V roce 1950 se ale při rekonvalescenci dětí postižených epidemií černého kašle potvrdil nápadný léčebný efekt místních klimatických podmínek a lázně se od té doby specializují pouze na léčbu dětí – v současné době jako jediné lázeňské zařízení v ČR, které má pouze dětskou klientelu.

Další dominantou města je nově zrekonstruovaný renesanční zámek Kynžvart s rozlehlým zámeckým parkem.

Centrum města tvoří náměstí, kterému vévodí ze severní strany historická budova radnice a z jižní strany kostel sv. Markéty. Město leží na jihozápadním úpatí Slavkovského lesa.

Město Lázně Kynžvart_3

Město Lázně Kynžvart_5

Město Lázně Kynžvart_2

Město Lázně Kynžvart_4

Město Lázně Kynžvart_1

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...