Golf Mariánské Lázně

Golf

Královský golf club v Mariánských Lázních s osmnácti jamkami patří mezi nejkrásnější golfové areály v České republice.

Hřiště na Vás dýchne nostalgií po starých časech, kdy golf byl u nás i ve světě ještě v plenkách, pánové nosili cylindry a dámy měly na hlavách velké klobouky. Nejen klubovna s restaurací, jejíž podobu se podařilo zachovat celé století, ale i samotný název klubu - Royal Golf Club Mariánské Lázně - svědčí o tom, že britská královská rodina má k tomuto hřišti náklonnost. Právo na titul "royal" v názvu klubu, kterým se nemohou pochlubit mnohá renomovanější hřiště ve světě, udělila klubu britská královna Elisabeth II.. A její syn, princ Edward přijel na oslavy stého výročí založení golfového klubu.

Jednotlivé jamky se proplétají kolem klubovny, některé jsou situovány na rovině, jiné klesají a stoupají po terénu mezi lesy či po otevřených loukách. Je náročně, o čemž svědčí hrací handicap pro jakéhokoliv hráče, ať už hraje z kterýchkoliv ze čtyř odpališť.

 

Mimo tento špičkový golf course je hráčům k dispozici driving range a akademie, u domku startéra menší putting green. Za jamkou číslo pět je vstup na devítijamkový chip&putt course. Celý areál je utopen v zeleni, mnoho vysokých stromů lemuje dráhy jamek.

Každý, kdo sem jednou zavítal a zahrál si na tomto hřišti, se rád vrací.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...