Hotelová škola Mariánské Lázně

Historie Hotelové školy v Mariánských Lázních se datuje do roku 1928. Studium trvalo 3 roky, vyučovalo se celkem 24 předmětům a vzděláváni byli žáci německé, české a dokonce i maďarské národnosti. V této podobě existovala škola do roku 1945.

Počátky současné školy se však vztahují i k Praze, kde byla v roce 1941 otevřena Odborná škola hostinská a hotelová. Ta byla po 2. světové válce přenesena do budovy bývalé německé školy v Mariánských Lázních. K růstu úrovně přispěla v roce 1955 změna z dvouleté odborné školy na čtyřletou střední školu s maturitou. Přijímaní studenti přicházeli přímo ze základních škol a větší prostor ve vzdělávacím procesu získaly všeobecně vzdělávací předměty. Od roku 1965 jsou ke studiu opět přijímáni žáci vyučení, a to přímo do druhého ročníku. V následujících letech bylo vzdělávání obohaceno ještě o externí studium určené pro uchazeče z praxe.

Rokem 1991 začala nejnovější etapa Hotelové školy v Mariánských Lázních. Tento rok přináší novou koncepci studia – pětiletý dvoustupňový model, jehož první stupeň končí ve třetím ročníku závěrečnými zkouškami a druhý stupeň pak maturitní zkouškou v ročníku pátém.

V roce 1993 – 1997 byla provedena oprava venkovní fasády a uvnitř byla škola vybavena moderním zařízením, které slouží teoretickému i praktickému vyučování studentů. V současné době se hotelová škola může pochlubit 5 moderními kuchyněmi, 2 restauracemi s 180 místy, letní terasou, 2 salónky, stylovým vinným sklípkem a informačním centrem s možností využití internetové sítě.

Hotelová škola nabízí různé odborné kurzy, stejně jako možnosti uspořádat kulturní, společenské a prezentační akce.

Hotelová škola v Mariánských Lázních si udržuje své tradiční výsadní postavení, jež se nezakládá pouze na jejím úctyhodném věku, ale i na kvalitním a moderním přístupu k procesu vzdělávání mladých gastronomů.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...