Hrad Bečov

Becov_1Jeden z nejzachovalejších českých hradů se nachází v západní části České republiky, nedaleko světoznámých lázní Karlovy Vary. Leží na pravém břehu řeky Teplá uprostřed romantické krajiny v malebném městečku Bečov nad Teplou. Ačkoliv toto sídlo oplývá bohatými dějinami a kulturními či přírodními památkami, hlavním turistickým lákadlem je výjimečný historický areál s gotickým hradem, renesančním palácem a barokním zámkem.

Hrad stojí nad hlubokým údolím obklopený vysokými lesnatými kopci, které patří k Slavkovskému lesu a Tepelské vrchovině. Hrad obtéká ze dvou stran řeka Teplá a z třetí strany je oddělen Dolským dříve Hlubokým potokem.

Bečov se může pyšnit unikátní památkou evropského významu - relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.
Bečovský hrad vznikl nad osadou Bečov na začátku 14. století. Chránil důležitou křižovatku zemských cest a snad sloužil původně jako celní místo. N
ejvětší bohatství majitelé hradu získali během 14. až 16. století, když byla těžba cínu v této oblasti na svém vrcholu.

Becov_2Počátkem 18. století byl na základech dělové bašty vystavěn nový, pozdně barokní zámek. Přiléhala k němu kuchyně a terasové zahrady. Z
přízemí nové zámecké budovy na severní straně vedlo dvouramenné schodiště a uprostřed byl bazén. Na terasy, které zdobily bazénky a fontány, byl přístup přímo ze zámeckých pokojů.

Jsou zde k vidění zachovalé interiéry z 19. století a zámecká expozice. Ze zahradních teras jsou úchvatné pohledy do údolí i na městskou památkovou zónu. Po prohlídce zámku se lze projít naučnou stezkou na šibeniční vrch, středověké popraviště a vychutnat si krásnou přírodu v okolí.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...