Lázeňské procedury - Mariánské Lázně

Lazenske_procedury_1

Lazenske_procedury_2

Lázeňské procedury, které nabízejí Mariánské lázně, patří k věhlasným a velmi oblíbeným. Návštěvníci si mohou vybírat ve svých špičkových hotelech, avšak za rozumnou cenu.

V okolí města najdeme více než 160 kyselek, z toho přes 40 přímo na území Mariánských Lázní. Všechny tyto prameny jsou si v mnohém podobné, jsou studené o průměrné teplotě 7–10°C, většinou málo mineralizované a vznikají v malých hloubkách.

Na poměrně malém území těsného okolí Mariánských Lázní najdeme totiž 6 různých chemických druhů vod. Podle toho, kde minerálka vzniká, tedy kterými horninami voda protéká, se rozpouští různé chemické látky.

Již odedávna se lidé snažili vývěry kyselek zachytit tak, aby nedošlo k jejich poškození. Nejstarší způsob zachycení, s nímž se často v okolí setkáme dodnes, bylo prostým vyčištěním prameniště a mělkým zachycením minerálky pomocí dřevěné skruže, dutého kmene či pařezu. Toto zachycení není ale vhodné pro větší využití pramene pro snadnou možnost znečištění zdroje.

Z nutnosti získat nové zdroje a zvýšit vydatnost původních pramenů bylo ve 20. a 30. letech 20. století v Mariánských Lázních nově upraveno zachycení všech známých pramenů a současně tím došlo k objevení mnoha nových. V dnešní době se již pro prameny, které jsou určeny k širšímu využití (stáčení do lahví apod.) povoluje zachycení výhradně vrty, přesně směrovanými do výstupních cest pramene pod úrovní jeho rozptýlení ve zvětralých povrchových vrstvách.

Lékaři doporučují: Návštěvu Mariánských Lázní s využitím všech možných lázeňských procedur.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...